Filtreeri postitusi

Rahapesu tõkestamisel on igal töötajal vastutus

Rahapesu ja terrorismi vastane võitlus on riikide ja finantsasutuste rahvusvahelises koostöös juba aastaid teema, mis vajab nii riigi kui ettevõtete kasvavat tähelepanu. Riigi majanduskeskkonna usaldusväärsuse kaitse on olulise tähelepanu all ning see pole üksnes riigi prioriteet, vaid oma roll ja vastutus on kõikidel ettevõtetel ja nende töötajatel.

2018. aasta 1. septembrist jõustunud rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muudatus kohustab kõikidel Eestis registreeritud juriidilistel isikutel avaldama andmed enda ettevõtte tegelike kasusaajate kohta Äriregistri teabesüsteemi kaudu. Teenusmajanduse Koja nõukogu liige, BDO Eesti partner Karin Luiga selgitab natuke tagamaad.

Loe lisaks

Järelmõtted ärihooaja avaürituselt

Foto: Erlend Štaub

Teenusmajanduse Koja ärihooaja avaürituse maksudebatil olid fookuses tööjõumaksud, täpsemalt sotsiaalmaksu tulevik ja küsimus, kuidas hakkame edaspidi rahastama tervishoiukulusid. Debatti vedas Äripäeva peadirektor Igor Rõtov, osalesid Arenguseire Keskuse ekspert Magnus Piirits, sotsiaalministeeriumi endine asekantsler Maris Jesse, rahvusvahelise IT-ettevõtte Eurora Solutions valdkonnajuht Egon Veermäe ning IIZI Kindlustusmaakleri juht ja Teenusmajanduse Koja nõukogu liige Igor Fedotov.
Loe lisaks

Igor Rõtov - roosa Ärilehe vedur ja novaator

Foto: Tiit Blaat

Igor Rõtov on Äripäeva tegevjuht, ajakirjanik ja kolumnist.  Igoril on pikaajaline kogemus meediaorganisatsioonide juhtimisel. Ta on olnud kaasatud meediaprojektidesse Rootsis, Soomes, Taanis, Venemaal, Ukrainas ja Hiinas. Temalt on ilmunud arvukalt artikleid  ja ühtlasi on tegev saatejuhina Äripäeva raadios.

Loe lisaks

Igor Fedotov: kaugmeditsiin kogub populaarsust

Foto: Ardo Holts

Igor Fedotov on olnud kindlustuse valdkonnaga seotud juba 1998. aastast. 2006. aastal liitus ta IIZI meeskonnaga ning alustas ärikliendi üksuse loomist. 2010. aastal võttis ta üle juba kogu Baltikumi juhtiva kindlustusmaaklerette juhtimise. Ettevõtte tegeleb kindlustuse vahendamisega läbi erinevate innovatiivsete ja lihtsate lahenduste. Igor on Eesti Kindlustusmaaklerite Liidu juhatuse esimees, puutudes seeläbi kokku kogu kindlustusvaldkonnaga ja osaleb nii aktiivselt Eesti kindlustusmaastiku kujundamisel, olles osaline erinevates aruteludes, sh seadusandlus. 2019. aastast kuulub ta Teenusmajanduse Koja nõukogusse.


Oled kindlustusvaldkonnas tegutsenud juba üle 20 aasta. Millised on olnud suurimad töövõidud?

Minu suurim töövõit on kindlasti IIZI. Mul on hea meel, et oleme suutnud luua nii tugeva brändi, mida tunneb iga klient. Kindlasti annab IIZI panuse Eesti kindlustusmaastiku kujundamisse läbi innovatsiooni. Erinevad lahendused ja võimalused, mis täna tunduvad loomulikud ja tavapärased, on enamjaolt IIZI poolt turule toodud.

Loe lisaks

Egon Veermäe: tervishoiusüsteem peab olema kvaliteetne ja tõhus

Foto: Sotsiaalkindlustusamet

Egon Veermäed on hinnatud üheks parimaks avaliku sektori tippjuhiks, kes on ülimalt pühendunud, selge visiooniga ning ei karda reforme. Veermäe kinnitati Sotsiaalkindlustusameti peadirektoriks 1. juulil 2016. Enne seda töötas ta 15 aastat maksuametis, olles aastatel 2010-2016 Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja. 2020. aastal lahkus Veermäe riigitöölt ja suundus IT-ettevõttesse Eurora Solutions.

Teie juhtimisel tegid nii Maksu- ja Tolliamet kui Sotsiaalkindlustusamet tõelise tiigrihüppe oma arengus. Teie juhtimiskäekirja ja missioonitunnet hinnati kõrgelt. Üle poole aasta tagasi otsustasite riigitöölt lahkuda. Millega te praegu Euroras tegelete? 

Eurora arendab lahendusi piiriülese e-kaubanduse valdkonnas. Meie lahenduste abil saavad ettevõtted müüa ja kohale toimetada oma kaupu kiiremini ja tõhusamalt. Pakume oma tooteid kogu ahelale alates kauba müüjast, logistikale kui ka kauba saajatele.
Loe lisaks

Arhiiv