Kommenteeri

Kaarel Ots: 2021. aasta märksõnad võiksid olla common sense, ambitsioonikus ja julgus olla iseseisev

Kaarel Ots on töötanud finantssektoris ca 20 aastat, millest viimased neli aastat töötab ta Nasdaq Tallinna juhatuse liikme ja esimehena. Enne seda töötas Ots konsultatsiooniettevõttes Deloitte finantsnõustamise osakonna juhina ning erinevatel ametikohtadel UniCredit pangas, sh juhataja asetäitja ja korporatiivpanganduse osakonna juhina. Kaarel Ots on olnud Eesti finantssektori ettevõtteid esindava klasterorganisatsiooni FinanceEstonia juhatuse liige alates selle loomisest 2012. aastal. 2019. aasta suvel valiti Ots ühehäälselt Teenusmajanduse Koja nõukogu esimeheks, olles enne seda olnud aastaid koja juhatuse liige. Kaarel Otsa karismaatiline isiksus, aastatepikkune kogemus ja oskus keerulisi finantsalaseid teemasid lihtsalt ja arusaadavalt lahti mõtestada on teinud temast hinnatud kõneisiku rahatarkuse edendajana. “Leian, et iga Eesti inimene peab saama olla isemajandav ja soovi korral võimalikult sõltumatu. Nii nagu praeguse kriisiga võitlemisel on igal inimesel isiklik vastutus ka jätkusuutliku ja hästi toimiva riigi kujundamisel,” ütles Ots käesoleva aasta kevadel koroonakriisi algul.

Kui kindlalt tunned end maailmamajanduse osas – milliseid riske näed?

John Galbraith on öelnud, et on kahte sorti majandusprognooside tegijaid: need kes ei tea ja need kes ei tea, et nad ei tea :) 

Nimetades mõned riskid: rahatrükk, kliimaväljakutsed, riigikapitalism.


Millised võiksid olla kolm märksõna aastaks 2021?

  • Common sense / Terve mõistus
  • Ambitsioonikus
  • Julgus olla iseseisev


Möödunud suvel valiti Sind Teenusmajanduse Koja nõukogu esimeheks. Kuidas seda perioodi kirjeldaksid – millega koda tegeleb?

10 aastat tagasi alguse saanud Teenusmajanduse Koja poolt välja töötatud visioon „Isemajandav Eesti” on ideekavand sisuliseks riigireformiks, mis hõlmab nii haridus-, tervishoiu- kui maksusüsteemi ning võtab maksimaalselt laia vaate kogu ühiskonnale tervikuna. Visiooni sisu on lihtsalt öeldes see, et iga Eesti inimene saaks olla isemajandav ja soovi korral võimalikult sõltumatu. Miljonirahvana suudame oma riiki mõistlikult üleval pidada ainult nii, et iga maksumaksja saab aru, kust raha tuleb ja milleks see kulub. Sellest visioonist lähtuvalt on igal Eesti inimesel isiklik vastutus jätkusuutliku ja hästi toimiva riigi kujundamisel.

Valdavalt noorema põlve majandussektorite eestvedajatest Teenusmajanduse Koja liikmed teavad läbi isikliku kogemuse ja igapäevase kaasalöömise Eesti võtmevaldkondades, kuidas on juba muutunud ja kuidas muutub töö ning tööhõive mõiste, mis kujundab teadmispõhise ettevõtluse arengut ning kuidas tänaste IT-vahenditega saaksime ühiskonna- ja riigijuhtimist kohandada selliselt, et suudame Eesti riiki üleval pidada tööealiste elanike vähenemise kiuste.

Koja eesmärk on üheltpoolt parandada meie igapäevast toimetulekut, pakkudes optimaalse valiku ja hinnaga riigiteenuseid, teisalt säilitada ja tõsta Eesti konkurentsivõime taset maailmas.


Sinu raamatusoovitus algavaks hooajaks?

Narrative ecomomics / Robert Shiller
Rethinking capitalism / Mariana Mazzucato
The art of thinking clearly / Rolf Dobelli


Kaarel Otsa mõtteid ja soovitusi uueks ärihooajaks saad kuulda juba 16. septembril algusega kl 14.00 ärihooaja avaüritusel Fotografiskas!

Ürituse info SIIN!

Lisa kommentaar

Email again: