Kommenteeri

Valitsus kinnitas majanduse elavdamise ekspertkogu koosseisu

Valitsus kinnitas majandusarengu komisjoni juurde loodud ekspertkogu koosseisu, kuhu kuuluvate ärijuhtide, majandusteadlaste ja -ekspertide eesmärk on nõustada valitsust majanduse ergutamise, inimeste toimetuleku parandamise ja ettevõtete konkurentsivõime kasvatamise küsimustes. Teenusmajanduse Koda esindab ekspertgrupis koja juhatuse esimees Jaan Pillesaar.

Ekspertkogu liikmeteks on Tartu ülikooli majandusteaduskonna professor ja eelarvenõukogu esimees Raul Eamets, Eesti Panga endine president Ardo Hansson, Coop Eesti Keskühistu juht Alo Ivask, Silberauto endine omanik ja Eesti Energia nõukogu esimees Väino Kaldoja, Pangaliidu juht ja LHV panga juht Erki Kilu, Cleveroni juht Arno Kütt, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees ja Nordeconi suuromanik Toomas Luman.

Ekspertkogusse kuuluvad ka TTÜ majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi professor Kadri Männasoo, Tallinki juhatuse liige Piret Mürk-Dubout, Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson, Helmese asutaja ja Teenusmajanduskoja juht Jaan Pillesaar, ettevõtja ja pangandustegelane Indrek Neivelt, Circle K Eesti juht Kai Realo, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president ja IT-ettevõtja Ivo Suursoo ning Tartu ülikooli majandusteaduskonna juhataja Kadri Ukrainski.

Ekspertkogu koguneb esimesele istungile esmaspäeval, 29. juunil.

Ärijuhid, majandusteadlased ja -eksperdid toetavad majandusarengu komisjoni ja valitsust majandusuuenduste paketi koostamisel. Selle eesmärk on välja töötada terviklik ja tulevikku suunatud lähenemine koroonaviirusest tingitud majanduslangusest väljumiseks, fookusega inimressursside väärtustamisele, ettevõttete teadus- ja arendustegevusele, investeeringutele, bürokraatia vähendamisele ning kliimaeesmärkide saavutamisele.

Eesti Panga viimase hinnangu kohaselt võib Eesti majandus tänavu langeda mullusega võrreldes 10 protsenti, kuid järgmisel aastal madalseisust väljumisel võib kasv ulatuda baasiefekti tõttu 8,5 protsendini.

Ekspertkogu koosseisu kinnitas valitsuse majandusarengu komisjon ja seda hakkab juhtima peaminister. Ekspertkogu tööd korraldab riigikantselei strateegiabüroo.

Lisa kommentaar

Email again: