Kommenteeri

Uudiseid sõpradelt / Noore ettevõtja konkurss otsib uut võitjat

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja LHV ootavad noori, kuni 35-aastaseid Eesti ettevõtjaid kandideerima noore ettevõtja preemiale. Preemia eesmärk on tunnustada ja juhtida tähelepanu noorte ettevõtjate saavutustele ning innustada noori veelgi enam ettevõtlusega tegelema. Preemiale saab kandideerida 7. septembrini ning võitja kuulutatakse välja 7. oktoobril.

Lisaks tiitliga kaasnevale aule ja kuulsusele premeerib LHV aasta nooreks ettevõtjaks valitut 5000 euroga. LHV ettevõtete panganduse juhi Indrek Nuume sõnul on oluline ambitsioonikaid noori ettevõtjaid esile tõsta ja teistele eeskujuks seada.

„Meie visioon LHV-s on alati olnud, et inimesed ja ettevõtted julgeksid suurelt mõelda ja ette võtta. Et olla edukas, tuleb seada kõrgeid sihte, teha asju pühendumusega ja ujuda vahel ka vastuvoolu. Elame Eesti ettevõtetele kaasa ja loodame, et ambitsioonikaid noori ettevõtjaid tuleb üha juurde,“ ütles Nuume.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Paltsi sõnul aitab noorte ettevõtlike inimeste märkamine ja tunnustamine motiveerida lisaks juba tegutsevatele ettevõtjatele ka noori, kes veel ei ole ettevõtlusega alustanud. „Noore ettevõtja preemiaga märkame ja tunnustame noori, kellel on loovust, sihikindlust ja ambitsioone, et viia ellu põnevaid ning maailma muutvaid ideid. Needsamad noored on ka inspiratsiooniks järgnevate põlvkondade ettevõtjatele, kes näevad, et ei ole liiast unistada minekust teistele planeetidele või põllumajandussektori IT-revolutsioonist,“ sõnas ta ning julgustas kõiki, kes teavad noort ja tegusat ettevõtjat, neid ka konkursile esitama.

Eelmisel aastal pärjati aasta nooreks ettevõtjaks Jaan Hendrik Murumets, kes on kaasasutaja ja tegevjuht asjade interneti ja autonoomsete süsteemide arendusettevõttes Krakul OÜ. Muuhulgas arendas Krakul möödunud aastal ka kaameraid, mis lähevad NASA missiooniga Kuule. “Noore ettevõtja preemia tegi Krakuli kindlasti senisest tuntumaks, algselt väga intensiivne tähelepanu oli tegelikult isegi ootamatu. Kuid kui varem pidin inimestele ikka pikemalt selgitama, mida Krakul teeb, siis nüüd saab pool sissejuhatusest ära jätta,“ ütles ta ning lisas, et Krakulisse on tulnud tööle mitmed väga head uued inimesed, kes on just ise avaldanud soovi töötada nii lahedas ettevõttes, mis saadab muuhulgas ka kaameraid Kuu peale. „Samuti oleme saanud kliente juurde ja tunneme, et meie sõnadel on rohkem kaalu. Meie jaoks oli auhinna võitmine tunnustuseks, et oleme õiget asja ja hästi teinud, see tähendab siiani Krakulile väga palju,“ sõnas Murumets.

Noore ettevõtja preemia konkurss on mõeldud kuni 35-aastastele Eestis registreeritud ettevõtte omanikele ja juhtidele, kes on paistnud silma oma ettevõtte hea käekäigu kindlustamisel, oma toodete, teenuste või tehnoloogiate uuenduslikul kasutamisel ning kes juba ekspordivad või omavad ekspordipotentsiaali.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 7. septembriks 2021 täita ära ankeet ning üles laadida digitaalselt allkirjastatuna motivatsioonikiri – täpse juhendi leiab kaubanduskoja koduleheküljelt aadressil www.koda.ee/et/meist/noorettevotja. Oma kandidatuuri võivad esitada ettevõtjad ise, nende töötajad, kliendid või erialaorganisatsioonid jt. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib võitja välja viieliikmeline komisjon, mis koosneb Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, LHV ja presidendi kantselei esindajatest ning ettevõtjatest. Preemiat rahastab AS LHV Pank.

Noore ettevõtja preemia konkurss toimub seitsmendat korda.

Eelnevalt on Noore ettevõtja preemia pälvinud:
2020     Jaan Hendrik Murumets, Krakul OÜ
2019     Ardo Kaurit, Ampler Bikes OÜ
2018     Robin Saluoks, OÜ E-Agronom
2017     Kristel Kruustük, Testlio OÜ
2016     Markus Villig, Taxify OÜ
2015     Indrek Ulst, Mooncascade OÜ

Fotol on: 2020. aasta noor ettevõtja Jaan Hendrik Murumets (Krakul OÜ) auhinda vastu võtmas toonaselt peaministrilt Jüri Rataselt. (Foto autor: Rene Riisalu)

Lisa kommentaar

Email again: