Kommenteeri

Teenusmajanduse Koja üldkoosolekul valiti uueks nõukogu liikmeks Meelis Kitsing

15. juunil 2021 toimunud Teenusmajanduse Koja üldkoosolekul valiti nõukogu uueks liikmeks Meelis Kitsing. Meelis Kitsing on Estonian Business Schooli (EBS) rektor ja professor. Varasemalt oli ta EBS-i majandusteooria ja rahanduse õppetooli juht ning Arenguseire Keskuse uuringute juht. 

Foto: EBS

Meelis on töötanud ka riigikantselei strateegiabüroo nõunikuna, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis majandusanalüüsi juhina, Teede Tehnokeskuse nõukogu esimehena ning olnud Eesti Majandusteaduse Seltsi president. Ta uurimustöid digitaalsete ökosüsteemide kohta on avaldanud ACM, IEEE, MIT Press, Routledge, Springer ja teised akadeemilised kirjastused. Meelis kaitses doktorikraadi Massachussetsi ülikoolis, magistrikraadid Fletcheri rahvusvaheliste suhete koolis Tuftsi ülikoolis ning London School of Economics-is. Enne akadeemilisele tööle asumist töötas ta rahvusvahelistes ettevõtetes ja oli Tallinna linnavolikogu liige.

"Teenustemajanduse Kojas soovin panustada ennekõike aruteludesse hariduse tuleviku üle. Uute lähenemiste ja lahenduste leidmine hariduses ei puuduta ainult avalikke ja eraressursside ümberjagamist Eesti sees, vaid laiemalt hariduse kvaliteedi tõstmist, rahvusvahelistumist ja digitaliseerimist.  Soovin aidata kaasa sellele, et Eesti haridust kui teenust üha rohkem eksportida ning leida selleks ka vajalikke digi- ja muid lahendusi. Eriti juhtimis- ja majandushariduse puhul on avatus maailmale oluliseks eeltingimuseks juhtimiskvaliteedi arendamisele ja seeläbi Eesti ettevõtete kasvule."

Teenusmajanduse Koja nõukogusse kuulub 19 liiget liikmesettevõtete seast. Nõukogu juhib Kaarel Ots, NASDAQ Tallinna Börsi juhatuse esimees.

Lisa kommentaar

Email again: