Kommenteeri

Margus Nõlvak: soovime olla Forusega teerajaja kõikides oma ärivaldkondades

Eesti turul toimetab üks uus ja ainulaadne teenusepakkuja, kes tegeleb ühe kaubamärgi alt kinnisvara haldamise, hooldamise ja valvamisega. Kõik kolm suurt kinnisvara teenustegruppi koos mugavalt ühest kohast, see ongi suures pildis Forus. Teenusmajanduse Koja värskeima liikme arengutest, põnevatest teenustest ja tulevikuplaanidest rääkisime Forus Grupi ettevõtete tegevjuhi ja juhatuse esimehe Margus Nõlvakuga.

Margus Nõlvak, Foto: Forus Grupp

Margus, oled olnud Foruses tegev nüüdseks viis kuud. Kuidas oled sisse elanud - kas ootused uuele väljakutsele on täitunud?

Hästi põnev on muidugi olnud! Raske on millegagi võrrelda, sest minu jaoks on tegu täiesti uue valdkonnaga ja ümber on uued inimesed. Veebruaris tuli Forus välja uue brändi ja väärtuspakkumisega. Väga hea on siit hakata seda koos ellu viima. Vägev on olla selle suure-suure teekonna alguses koos kõigi foruslastega!

 

Millega Forus tegeleb? Milliste teenustega täna turul eristuste?

Meie eesmärgiks on pakkuda kliendile terviklikku kinnisvaraga seotud teenusepaketti ühest kohast. Ise nimetame seda kinnisvara vereringluseks. Ikka selleks, et kliendid saaksid keskenduda enda põhitegevusele. Forus sündis USS Security Eesti AS-i, Securitas Eesti AS-i ja Ermeesia OÜ koondumisel ühiste väärtuste ja kaubamärgi alla 2021. aasta veebruaris. Lisaks on Forus Grupi liikmeteks ka liikluskorraldus ettevõte AS Signaal TM ning hiljuti grupiga ühinenud taksoteenuse pakkuja Tulika Takso OÜ.

Kliendil on võimalik meie käest tellida oma kinnisvarale nii tavapäraseid puhastus-, ohutus- ja turvateenuseid aga ka keerukamaid hoonetega seotud töid, nagu nõrkvoolusüsteemide projekteerimine, energiatõhususe lahendusi, tehnohooldust, ärimajadele haldusteenust ja ehitus- ning rekonstrueerimistöid. Lähemalt saab nende teenuste kohta lugeda www.forus.ee. Signaali kaudu on võimalik tellida näiteks erinevaid tänavasilte ja majanumbreid, parklajoonimist, liiklusreguleerimist või isegi lasteaia mänguväljakutele asfaltjoonistusi. Signaali teenustega saab tutvuda www.signaal.ee. Meie tegevusvaldkond aina laieneb ning meil on rõõm olla nüüd ka taksoäris. Soovime muuta valdkonda turvalisemaks ja kvaliteetsemaks. Väga olulist rõhku paneme ka Tulika platvormi arendusse. Soovitame teil alla laadida Tulika1200 äpi, et saaksite ka tipptunnil alati taksot tellida ning enamasti isegi soodsamalt kui näiteks konkurentide puhul. Samuti saab meie puhul alati kindel olla, et teid on ootamas elukutseline kogenud autojuht ja puhas auto. Tulika pakub lisaks tavataksole ka näiteks premium ja invataksot, vaadake lähemalt www.tulika.ee.

 

Milliseid uusi teenuseid olete arendamas?

Kuna tahame olla oma valdkonna teerajajad, siis arendame kõiki enda teenuseid paralleelselt. Forus Halduses näeme suurt potentsiaali energiatõhususe valdkonnas. Ka oma igapäevatöös peame oluliseks vähendada oma äritegevusest tingitud negatiivseid keskkonnamõjusid.

Lisaks soovime halduses paremini tootestada tehnohoolduse reviisi, tuleohutusülevaatuse, nõrkvoolu süsteemide ülevaatuse ja turvalisuse riskianalüüsi.

Eraldi tasub mainimist, et kasutame oma töös erinevaid uuenduslikke tehnikalahendusi, mis abistavad meie Forus Security turvatöötajatel oma tööd efektiivsemalt teha. Ühe näitena kasutame juba mõnda aega Eesti Raudtee valvamisel droone, mille abil saab ümbritsevast kiire ülevaate. Kriisiaja alguses olime droonidega abiks veel näiteks Munitsipaalpolitseile, aidates laiali ajada suuremaid kogunemisi või tuletades häälsõnumi abil inimestele meelde, et üksteisest tuleb hoida 2+2 vahemaad. Enamasti kuulati drooni palvet koheselt ning munitsipaalpolitseinikud tänu sellele ise sekkuma ei pidanudki.

 

Kes on teie tänased kliendid, milline on teie sihtrühm?

Suuremas osas on meie teenused täna suunatud ärikliendile, kuid oleme võtnud selge suuna hakata terviklahendusi pakkuma ka erakliendile. Põnevaid uudiseid on oodata kindlasti veel sellel aastal. Ärikliendi segmendist oleme Foruse teenuseid osutamas büroodes ja ärimajades, hotellides ja majutusasutustes, tööstus ja tootmise ettevõtetes, koolides ja lasteaedades ning korteriühistutes.

 

Kes on teie töötajad? Kui suur on teie tiim, kui palju töötajaid kokku? Kas värbate ka mujalt maailmast talente?

Foruses töötab rohkem kui 1500 inimest üle Eesti. Talente värbame täna veel vaid kohalikult turult kuid pole välistatud, et ühel hetkel oma otsinguid laiendame.

 

Viimased paar aastat on seoses tervisekriisiga toimunud ühiskonnas mitmeid ja ilmselt jäädavaid muutuseid. Kuidas on see teie ärile mõjunud? Kas kriis muutis eesmärkide täitmise kulgu või hoopis andis hoogu juurde uudseteks lahendusteks? Millised on olnud peamised õppetunnid?

Kriis pani meid kindlasti rohkem pingutama ning suuremalt mõtlema. Alustasime näiteks koostöös Südame Apteegiga Forus Security kiirtarne pakkumist, mida teeme edukalt tänaseni. Klient saab apteegi e-poes ostu kinnitades valida Foruse kiirtarne ning juba samal päeval toimetab meie patrulltöötaja paki turvaliselt kohale.

 

Mida pead Foruse tugevuseks võrreldes konkurentidega?

Foruse tugevuseks on hästi selgelt see, et meie ettevõtete vahel toimub sünergia, mida üha enam edasi arendame ning kliendil on tõesti võimalik ühest kohast saada mitu teenust, mis annab talle turvatunde, et on üks vastutaja, kelle poole ta saab mure korral pöörduda, mitte viis erinevat. Nii laia kinnisvarateenuste portfelliga firmat täna Eestis teist ei ole ja muidugi lisateenused Signaali ja Tulika poolelt on omaette väärtusega. Samuti on kõik Forus Gruppi kuuluvad ettevõtted pikaajalise kogemusega oma valdkonnas ning usaldusväärsed Eesti ettevõtted.

 

Milliseid teemasid sooviksid tõstatada, et meil teenusmajanduse sektor ja Eesti majandus tervikuna jätkusuutliku ja konkurentsivõimelisena püsiks?

Forus on teenusettevõte ja ärikriitilised on loomulikult tööjõu teemad. Väga oluline on tööjõu kontekstis võõrtööjõu kasutamine.

 

Milliste teemade tõstatamisel saaks Teenusmajanduse Koda kui ettevõtteid ühendav organisatsioon kaasa aidata? Mis silma kriibib ja rohkem tähelepanu vajaks (kui vaadata majanduskeskkonda laiemalt)?

Ärimaastik teenussektoris peab muutuma veelgi paindlikumaks. Järjest enam töötatakse mitme tööandja juures ja seda läbi tööampsude. Ka meil on hooajati erinev vajadus tööjõu järele, aga põhiprobleem on pidev tööjõu puudus.

 

Mida tähendab Foruse slogan Hoiame ja Hoolime?

Esiteks see on hästi soe sõnapaar. Sõnad „hoidma“ ja „hoolima“ on ühed kõige soojemad sõnad üldse, mida sa saad kellelegi teisele öelda. Kui keegi küsiks, et mis tekitab inimeses turvatunde, siis ma arvan, et need kaks sõna tekitavadki selle kõige rohkem. Maslow vajaduste hierarhia järgi on turvalisusvajadus üks kõige fundamentaalsemaid vajadusi peale söögi, õhu, une jms. See on eelduseks, et saaksime eksisteerida, olla õnnelikud, edukad või tegeleda eneseteostusega. Kõige olulisem on, et nende sõnade taga peavad muidugi olema ka teod. Kui meie kliendid tunnevad, et nad on hoitud ja nendest hoolitakse, siis see on üheks suurimaks eelduseks, et ka nemad saaksid enda eesmärgid täidetud.

 

Mis on Sinu suurim unistus, mille poole Foruse meeskonnaga püüdled?

Meil töötab grupis üle 1500 inimese ja minu unistus on see, et jõuaksime kogu meeskonnaga sinna, et igaüks meist mõistab enda töö ja oma kolleegi olulisust ja tegelikku väärtust. 


Margus Nõlvak töötas enne Forus Grupiga liitumist alates 2010. aastast Mainor Grupis, millest seitse aastat oli Mainor Ülemiste AS juhatuse esimees. Marguse juhtimisel ajal kasvas Ülemiste City mõne aastaga Baltimaade suurimaks ärilinnakuks. Margus on pärjatud Aasta Noore juhi tiitliga ja valitud Aasta Juhi konkursil Eesti kolme parema tippjuhi hulka. Aastast 2018 on Margus ka Teenusmajanduse Koja nõukogu liige ning Anija valla volikogu liige.


Lisa kommentaar

Email again: